جاذبه های گردشگری مانیل

به گزارش ویرلن:

مانیل پایتخت کشور فیلیپین در طی سالهای گذشته پیشرفت زیادی داشته است.این شهر حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و هنوز یکی از ارزانترین شهرهای دنیاست. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این شهر در دهانه رود بزرگ پاسیگ قرار دارد که در شرق آن خلیج مانیل و در غرب آن ناحیه لوزون قرار گرفته است. این شهر در ۹۵۰ کیلومتری جنوب شرقی هنگ کنگ ودر ۲۴۰۰ کیلومتری شمال شرقی سنگاپور است.رودخانه پاسیگ از میان مانیل عبور میکند و تقریبا تمام شهر به آن دسترسی دارند
کلانشهر مانیل و یا مترو مانیلا (Metro Manila) این کلانشهر، در اطراف شهر مانیل پایتخت این کشور گسترش یافته است و علاوه بر شهر مانیل مشتمل بر شهرهای بزرگ دیگر ی مانند کوئیزون، ماکاتی، مالاته، پاسای، پاسیگ، لاس پیناس و والنزوئلا نیز میشود.
مترو مانیل بخشی از جزیرهٔ لوزون به شمار میرود.
جمعیت آن در سال ۲۰۰۷ برابر ۱۱,۵۵۳,۴۲۷ نفر بوده است. مساحت این کلانشهر، ششصد و سی و شش کیلومتر مربع است
کلانشهر مانیل معادل یک استان در نظر گرفته میشود و به همراه استانهای همجوار خود یعنی لاگونا، کاویته، ریزال و بولاکان بر روی هم مانیل بزرگ را تشکیل میدهند که جمعیتی بیش از بیست میلیون نفر را شامل میشود. کلانشهر مانیل از نظر تقسیمات کشوری مستقل و یکی از ناحیههای کشور فیلیپین به نام ناحیه پایتخت ملی فیلیپین را تشکیل میدهد.

 برای مشاهده اطلاعات هتل در مانیل، راهنمای جاذبه های تور مانیل، و گرفتن قیمت هتل های مانیل، به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در مانیل، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟