جاذبه‌های گردشگری مارسی ، فرانسه

دانستنی های شهری دیدنی بنام مارسی ; فرزند ارشد مدیترانه
مارسی، فرزند ارشد مدیترانه، بندر مهاجران، شهر دوچرخه، شهرقایق ها و کشتی ها و شهر پژوهش و هنر است.
به گزارش ویرلن ؛ بندر مارسی، از بزرگترین شهر های فرانسه و در عین حال شهری چند ملیتی است. شهر الجزایری ها، یونانی ها، روس ها، ایتالیایی ها و اسپانیایی ها. در مارسی بازارهای رنگارنگ آفریقایی شما را تا دل آفریقا می برد، رستوران ها و بناهایش، ایتالیا و یونان را به یاد شما می آورد و بندرگاه ها و کوچه های مرکز شهرش به شما یادآوری می کنند که در فرانسه هستید.

 

مارسی
از آبراه هایش تا بندرقدیمی، از خیابان های موازی با دریا تا مرکز شهر و تا بالای تپه، مارسی را شهر پر جنب و جوشی می بینید پر از هیاهوی کار و تجارت، ورزش و پر از روح زندگی. مارسی شهری ست که همه چیز را با هم دارد. شهر آفتاب و دریا و طبیعت و فرهنگ است؛ شهر کوچه های باریک و دوست داشتنی و ساختمان های قدیمی اروپایی ست؛ شهر پژوهش و شهر دانشمندان است؛ زادگاه بسیاری از شخصیت های هنر و ادبیات فرانسه و یک بندر شلوغ است با رفت و آمد کشتی ها و قایق ها و لنج ها.
دیدن ماهیگیران هنگام غروب و صبح وقتی ماهی های خود را در کناره ی بندر قدیم به فروش می گذارند، از صحنه های بدیع و فراموش نشدنی بندر مارسی است. بندر قدیم در مرکز شهر و کنار دریا، قلب مارسی است. سالن های تئاتر و رستوران ها و کافه ها در کنار مسافران و کشتی ها و قایق ها و آثاری مثل ساختمان شهرداری، کلیسای جامع و قصر فارو، همه در بندر قدیم جمع اند. از این بندر نیز می توان با قایق به جزیره ی کوچکی در وسط دریا رفت و سری به قلعه ی بی نظیر ایف زد. قلعه ی ایف، زندان قدیم شهر، همان زندانی است که در کتاب معروف کنت مونت کریستو نوشته ی الکساندر دوما از آن نام برده شده است و بسیار خاطره انگیز و دیدنی ست. چشم انداز و منظره ی بندر قدیم و شهر در هنگام بازگشت از قلعه نیز از زیباترین نماهای بندر مارسی است. دیدار از کلیسای نوتردام دولاگارد، یک تیر و دو نشان است. کلیسا در بلندترین نقطه ی شهر قرار دارد و از همه جای شهر دیده می شود و علاوه بر ساختمان و بنای زیبای آن، چشم انداز بی نظیری روی شهر با منظره ی سقف های سفالی و دریا و کشتی هایش دارد. برای رسیدن به کلیسا آسانسورهای مخصوصی تعبیه شده که روی تپه کشیده می شوند. مارسی پایتخت فرهنگی اروپا در سال ٢٠١٣ بود.

CIMG0793
شهر، موزه و بناهای زیادی دارد که هم برای گردشگران و هم برای محلی ها جذابند. از بین همه ی آنها، کاخ لون شامپ با آبنمای دیدنی روبرویش، موزه ی هنرهای مدرن، موزه ی تاریخ مارسی و موزه ی مد از پرطرفدارترین ها هستند. مارسی شهر ورزش است. نه تنها تیم فوتبال المپیک مارسی از معروف ترین تیم های فرانسوی ست و فروشگاه های آن در همه جای شهر پراکنده است، بلکه دوچرخه سواری، گلف، تنیس و غواصی نیز برای مردم مارسی به اندازه فوتبال مهم اند. مسیرهایی که برای دوچرخه سواری کشیده شده اند و دوچرخه سواران حرفه ای و غیرحرفه ای در همه جای شهر، آن قدر وسوسه کننده هستند که شما را بفرستند پی اجاره ی دوچرخه و گشت و گذار در شهر. از قضا اجاره کردن دوچرخه بسیار آسان است و از تفریحات محبوب توریست ها در مارسی. ممکن است در حین دوچرخه سواری از کنار زمین های بزرگ و زیبای گلف مارسی هم عبور کنید. یکی از این زمین ها به نام لا سالت، رستوران معروفی هم دارد با چشم اندازی رو به زمین های گلف که محیط و فضایی رویایی برای صرف غذا دارد.۱۶euroeus_marseille
تنوع رستوران ها در مارسی از قیمت و نوع غذا بیداد می کند. رستوران های تونسی و آفریقایی و ایتالیایی، اسپانیایی و یونانی، پا به پای رستوران های فرانسوی در مارسی وجود دارند. غذای محبوبشان هم نوعی سوپ ماهی است، یا راتاتویی و انواع باگت های پرشده از غذاهای مختلف. اما هرچه باشد غذای دریایی، غذای محبوب شهرهای ساحلی مدیترانه است. اطراف بندر قدیم رستوران های زیادی پیدا می کنید با تنوع فراوان. معمولا غذایی که در رستوران سرو می شود، بین ۱۰ تا ۳۰ یورو و غذاهایی مثل باگت یا فست فود کمتر از ١٠ یورو هزینه دارد. هوای مارسی، هوای مطلوب و ملایم مدیترانه ای است. زمستان هایش از ۸-۹ درجه سردتر نمی شوند و تابستان ها همیشه حدود ۲۴-۲۵ درجه است. ولی مارسی شهر بادهای سرد و گرم است. بادهای سردش در زمستان و بادهای گرمش در تابستان خیلی مطلوب نیست. ولی در هر حال بهترین فصل سفر بهار و تابستان است. مارسی مثل خیلی شهرهای فرانسه نه چندان گران و نه چندان ارزان است. هزینه ی اقامت در یک هتل متوسط بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر شب در می آید و ورودی موزه ها و قلعه هم به طور متوسط ۸ تا ۱۰ یورو است. شهر مغازه های رنگارنگ و مراکز خرید نیز زیاد دارد که اگر فصل حراج باشد، خرید، می تواند در کنار تمام تفریحات و آثار دیدنی شهر، چاشنی خوبی برای شما باشد.

marseille-france
دیدنی های مارسی:
– بندرقدیم (ویو-پورت)
– کلیسای نوتردام دولاگارد
– کلیسای جامع
– قلعه ی ایف
– ساختمان شهرداری (لوتل د وی)
– قصر فارو
– قصر لانگ شامپ
– ساختمان اوپرا
– موزه ی تاریخ
– موزه ی هنرهای مدرن و معاصر
– موزه ی مد
– مرکز خرید بورس سنتر
– پارک بورلی
– پارک پیر پوگه

توصیه می کنیم این ها را هم به خاطر بسپارید:
– عــلاوه بــر شــنا و حمــام آفتــاب در کنــار ســاحل، رفتــن بــه شــهر آبــی و غواصــی از کارهایی اســت که در گرمای دلچســب تابســتان مارســی بســیار لذت بخش اســت.
– فســتیوال های چهارفصــل مارســی ســرگرم کننده و بدیع انــد: فســتیوال بهــار در اواســط مــارس، فســتیوال تابســتان در ژوئــن و ژوییــه، فســتیوال پاییــز در ســپتامبر و فســتیوال زمســتان در اوایــل فوریــه.
– مارســی در قدیــم بــه ناامنــی معــروف بــوده اســت ولــی اکنــون مثــل دیگــر شــهرهای فرانســه اســت. ترجیحــا مواظــب وســایلتان باشــید، ولــی اگــر شــنیدید کــه مارســی شــهر امنــی نیســت، بــاور نکنیــد.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟