راهنمای انتخاب تور نوروز ۱۳۹۵

به گزارش ویرلن ؛ یکی از ویژگی های راهنمای تور این است که باید به زبان منطقه مورد نظر آشنایی داشته باشد

راهنمای انتخاب تورهای نوروزی ۱۳۹۵
مسافران هنگام سفر در نوروز ۱۳۹۵ با تورهای مسافرتی باید به یک نکته مهم توجه کنند که این دفاتر حتماً داراى مجوز باشند چرا که دفاتر خدمات مسافرتى مجاز استانداردهاى لازم را دارند و تنها با داشتن این موارد به آنها مجوز اعطا مى‌شود.

تور نوروز ۱۳۹۵

با فرا رسیدن نوروز از دیرباز ایرانیان بار سفر بسته و به نقاط مختلف ایران و جهان سفر می کنند. تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای مسافرت است و بهتر است برای اینکه در وقت و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود با تورهای گردشگری سفر کنید. به همین منظور در این مقاله مطالبی ارائه می گردد تا شما عزیزان با تورهای گردشگری و وظایف آنها بیشتر آشنا شوید تا در صورت مسافرت در نوروز ۱۳۹۵ با تورهای گردشگری بتوانید سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

آیا می دانید هنگام مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتى و عقد قرار داد سفر چه نکاتى را باید رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید؟ آیا تا به حال با تورهاى مسافرتى سفر کرده‌اید؟ اگر جواب شما به این سؤال مثبت باشد، به یکى از این دو نتیجه رسیده‌اید:
الف) یا از سفر با تورهای مسافرتی رضایت دارید و از این به بعد مشترى همیشگى این تورهای گردشگری خواهید بود و پیدا کردن دوستان جدید را به سفر با خودروى شخصى ترجیح مى‌دهید.

ب) و یا از شنیدن نام تورهاى گروهى تن تان به لرزه مى‌افتد و هنوز هم حسرت از دست دادن پول خود را مى‌خورید.

اگر از دسته اول باشید که هیچ، ولى اگر از افراد گروه دوم هستید حتماً مى‌خواهید بدانید چه اقداماتى را باید قبل از سفر با تورهای مسافرتی انجام مى داید تا حالا افسوس آن سفر را نخورید. سفرى که ممکن است هزینه آن گزاف و امکاناتش نامطلوب بوده باشد. اما به راستى هنگام تصمیم گیری در خصوص انتخاب این نوع سفرها به چه نکاتى باید توجه کرد که خاطره خوش آن همیشه ماندگار باشد؟

چگونه از معتبر بودن آژانس مسافرتی اطمینان حاصل نمائیم :
برگزاری هر گونه تور در داخل، برگزاری تورها به مقاصد خارج از کشور و همچنین برگزاری تورهای ورودی به کشور از وظایف اصلی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز فعالیت تاسیس و بهره برداری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و فقط این دفاتر مجاز  به فعالیت تورگردانی هستند.

بنابراین مسافران هنگام سفر در نوروز ۱۳۹۵ با تورهای مسافرتی باید به یک نکته مهم توجه کنند که این دفاتر حتماً داراى مجوز باشند چرا که دفاتر خدمات مسافرتى مجاز استانداردهاى لازم را دارند و تنها با داشتن این موارد به آنها مجوز اعطا مى‌شود. ضمن اینکه اگر تخلفى توسط این دفاتر صورت بگیرد، مسافر تحت حمایت سازمان بوده و بنا به صلاحدید سازمان ضمانت‌نامه آنها به نفع مسافر توقیف خواهد شد.

شما تورهاى نوروز ۱۳۹۵ را یا از میان صفحات آگهى روزنامه‌ها و یا از طریق دوستان و آشنایان خود پیدا مى‌کنید. اما به یاد داشته باشید که روزنامه‌ها هیچ تعهدى نسبت به صحت و سقم آگهى‌هاى چاپ شده خود ندارند. پس براى جلوگیرى از پیش آمدن هر مشکل احتمالى ابتدا با کارشناسان گردشگرى سازمان میراث فرهنگى، صنایع‌دستى و گردشگرى تماس بگیرید و براى اولین قدم از مجاز بودن فعالیت آژانس گردشگری مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

این کار شما حسن بزرگى دارد، زیرا اگر بعد از سفر با این آژانس گردشگری براى شما مشکلى پیش آید این سازمان مى‌تواند آژانس گردشگری مجوز دار را بازخواست و حق‌تان را مسترد کند. ولى اگر آژانس گردشگری منتخب شما غیرمجاز باشد فقط از طریق قانونى و شکایت به مراجع حقوقى مى‌توانید پرونده خود را دنبال کنید.

تور نوروز 1395, تور گردشگری نوروز 1395, تورهای مسافرتی

 راهنمای تور گردشگری باید منطقه را به خوبی بشناسد

نکاتی که در عقد قرارداد با تورهای نوروز ۱۳۹۵ باید رعایت شود:

نکاتی که باید هنگام عقد قرارداد با تورهای گردشگری در نوروز ۱۳۹۵ مد نظر داشت عبارتند از:

۱- قرارداد منعقده فیمابین شما و آژانس ثبت نام کننده می بایست حتماً دارای مهر آژانس و امضاء مدیر و یا نماینده آن باشد.

۲- چنانچه لازم است هنگام ثبت نام در تور های گردشگری نوروز ۱۳۹۵ و عقد قرارداد وجهی از طرف شما به آژانس ثبت نام کننده پرداخت گردد به یاد داشته باشید که حتماً در ازای پرداخت وجه، رسید معتبر که بر روی ورقه سربرگ دار و ممهور به مهر آژانس ثبت نام کننده است دریافت دارید.

۳- درصورتیکه تور مسافرتی نوروز ۹۵ مورد نظر شما نیاز به ویزا دارد و برای اخذ آن لازم است پاسپورت شما در اختیار آژانس ثبت نام کننده قرارگیرد حتماً در ازای ارائه پاسپورت، رسید معتبر که بر روی ورقه سربرگ دار ممهور به مهر آژانس ثبت نام کننده است دریافت دارید.

۴- به توضیحات شفاهی آژانس ثبت نام کننده که در رابطه با شرح خدمات تور نوروزی انتخابی شما ارائه می گردد اکتفا ننمائید و هر آنچه گفته می شود را در متن قرارداد لحاظ نمائید.

۵- این حق شماست که از برنامه سفر قبل از ثبت نام آگاهی داشته باشید بنابراین هنگام عقد قرارداد آنرا از آژانس ثبت نام کننده بخواهید.

۶- بر اساس مقررات سازمان میراث فرهنگى، صنایع‌دستى و گردشگرى بیمه کردن تمامی مسافران شرکت کننده در تور الزامی می باشد بنابراین از بیمه بودن خود هنگام ثبت نام در تورهای نوروزی اطلاع حاصل نموده و از آژانس ثبت نام کننده بخواهید که در قرارداد به آن اشاره نماید.

۷- برگزاری جلسه توجیهی قبل از اجرای برنامه سفر در مسیر های دور ضروری بوده و می بایست توسط آژانس مجری اجرا گردد.
۸- داشتن راهنمای تور (تور لیدر) از ضروریات هر تور گردشگری بوده و می بایست این مهم در قرارداد مربوطه لحاظ گردد.

در تورهای زمینی نوروز ۱۳۹۵ نکات ذیل را مورد توجه قرار دهید:
از آنجا که عقد قرارداد در خصوص کلیه تورها با هر قیمت و خدماتی الزامی است و آژانس ها و مراکز ارائه دهنده خدمات گردشگری ملزم به عقد قرارداد با مسافر هستند، لذا توصیه می گردد ضمن توجه به نکات زیر  از آژانس ثبت نام کننده بخواهید تا آنها را در قرارداد تور لحاظ نماید :
– تاریخ و روز رفت و برگشت، نوع خودرو و در صورت امکان شماره صندلی مسافران.
– محل صرف صبحانه و نوع آن . مثلاً صبحانه بصورت بوفه عرضه می گردد یا پکیج بسته بندی شده مسافرتی؟
– مشخصات هتل و یا هتل های محل اقامت با قید ستاره و یا درجه آن .
– نوع اتاق و مدت اقامت.
– محل (محل های) سوار شدن مسافرین و ساعت حضور ایشان در محل.
– اگر تور نوروزی مورد نظر دارای وعده های غذائی است (ناهار ، عصرانه و یا شام )، نوع غذا ، محل صرف آن و چگونگی سرو قید شود.

مکان های مورد بازدید و قید این نکته که هزینه ورودیه ها به عهده چه کسی است (مسافر و یا آژانس برگزار کننده)؟
– وجود راهنمای تور که دارای کارت معتبر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد.

تور نوروز 1395, تور گردشگری نوروز 1395, تورهای نوروزی

داشتن راهنمای تور از ضروریات هر تور گردشگری می باشد

راهنمای تورهای نوروز ۱۳۹۵ چه ویژگی هایی باید داشته باشد

بر اساسی قانون طبیعت، همه مردم برابر و یکسان آفریده نشده اند. برخی تیز هوش تر از دیگرانند، گروهی از تندرستی بیشتری بهره مندند و کسانی نیز از موهبت داشتن پیشینه و پس زمینه های کاری گوناگون برخوردارند. آنچه شما از یک راهنمای تور گردشگری انتظار دارید آمیزه ای هرچه بیشتر از توانمندی ها و برجستگی ها و کمترین ضعف ها وناتوانی ها است.

۱- راهنمای تور گردشگری باید توانایی جذب مسافران را داشته باشد

راهنمای حرفه ای یا همراه تور شاید چندان کاری با گرفتن مسافر برای تور ندارد. راهنمایان گاهگاهی هم می توانند مسافران را به دنبال خود بکشانند. یک شرکت برگزار کننده تور یا یک دفتر مسافرتی بر روی نام و اعتبارات چنین کسی حساب باز می کند. اخلاق خوب، خوش  و بش با مسافران، ایجاد روحیه در آنان و کارهای دیگر می تواند در جذب مسافر موثر باشد.

۲- راهنمای تور گردشگری باید منطقه را به خوبی بشناسد

بدیهی است هر کس برای نخستین بار جایی را ببیند، با آن آشنایی ندارد اما برای کسی که از پیش به آنجا رهسپار شده باشد، این یک برتری بی چون و چراست. یک راهنما با داشتن شناخت از منطقه می تواند با تسلط بیشتر و بهتری، درباره جاذبه ها، امکانات محل، شمار روزهای سفر سخن بگوید و اظهارنظر کند و مشکلات احتمالی را از پیش در یابد.

۳- راهنمای تور باید به زبان منطقه مورد نظر آشنایی داشته باشد

داشتن یک چنین توانایی (به ویژه برای تورهای خروجی) از نیازهای حرفه ای است. اما بیشتر راهنمایان گهگاهی نیازی به دادن توضیحات ندارند و به این دلیل در جاهای دیدنی سرانجام به اینجا می رسند که کار را کاملا به دست راهنمای محلی بسپارند.

۴- راهنمای تور گردشگری باید باهوش و دارای تحصیلات باشد

این دو ویژگی توامان با یکدیگرند اما همیشه چنین نیست. برخی از دانش آموختگان می توانند الگو و نمونه هوشمندی باشند و بسیاری از مردمان هوشمند شاید آموزش های رسمی بالاتر از دبیرستان را ندیده باشند، پس شما کسی را به عنوان راهنمای تور می خواهید که تیزهوش باشد و در زمانی کوتاه بتواند دانستنی ها را فرا گرفته و به یاد بسپارد و سخنور خوبی باشد. بهترین همراهان تورهای گردشگری کسانی هستند که تنها کمی باهوش تر از کسانی باشند که در خدمتشان هستند.

۵- راهنمای تور باید در کمک های اولیه مهارت داشته باشد

راهنمای تور در پذیرفتن مسئولیت های پزشکی باید بسیار هوشیار باشد. مهارت هایی همچون تنفس مصنوعی، نجات غریق، کمک های اولیه پیشرفته کمک بسیار با ارزشی در رهبری تور است.

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.