تضمین بازگشت کالا،مهمترین دغدغه خریداران اینترنتی

سورانو. در فضای مجازی کنونی،عدم اعتماد خریدار به فروشنده،مانعی بسیار بزرگ و مهم، در رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی محسوب می شود.

با وجود اینکه چند سالی است که تجارت الکترونیک جای خود را بین مردم باز کرده ، اما هنوز خریداران نمیتوانند با خیالی آسوده اقدام به خرید کالاهای مورد نیاز خود از طریق اینترنت نمایند.

مهمترین عاملی که باعث عدم تمایل خریداران به خرید اینترنتی می شود این است که بعد از خرید و در صورت عدم رضایت از کالای خریداری شده به هر دلیلی، هیچ گونه تضمینی برای بازگشت کالا به فروشگاه و استرداد وجه پرداختی توسط خریدار وجود ندارد.

با وجود قوانین وضع شده در باب “حمایت از حقوق مصرف کنندگان” که تمامی فروشگاه های اینترنتی نیز ملزم به اجرای آنها هستند، عملا مشاهده میشود که شرایط بازگشت کالا به فروشگاه ها بسیار سخت بوده و در بعضی از کالاها مانند دیجیتالی ها ,عملا غیر ممکن است.به همین دلیل مشتریان نیز نمیتوانند از یکی از کوچکترین حقوق خود استفاده کنند .

می توان گفت جمله “رضایت مندی مشتری که در همه جا به چشم می خورد،کاملا به یک شعار بی پشتوانه تبدیل شده که صرفا برای پر کردن متون تبلیغاتی استفاده می شود.

در این میان فروشگاه های اینترنتی مختلف از سیاست های مجزا و متفاوتی استفاده کرده اند و هرکدام به نحوی سعی در بهبود این شرایط دارند و از بین آنها می توان به فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس سورانو اشاره کرد که به تازگی اقدام به تصحیح سیاست بازگشت کالای خریداری شده , حتی در صورت استفاده شدن آن کالا نموده است.

محصولات فروشگاه اینترنتی سورانو بیشتر در حوزه دیجیتال می باشد.البته محصولات دیگری مانند فرش و تابلو فرش های دستباف نفیس ایرانی با برند های نامدار مانند ( رسام عرب زاده )نیز در این سایت مشاهده می شود و بخش ها و محصولات جدید و متنوع نیز هر روز در حال اضافه شدن هستند.

سورانو در حال حاضر سیاست بازگشت کالای خود را برای محصولات دیجیتال از جمله تلفن همراه و غیره،چه به صورت استفاده شده و چه به صورت استفاده نشده،اعمال خواهد کرد.

بعد از برگشت کالا و استرداد وجه به مشتری،کالا های برگشتی در قسمت “کالاهای دست دوم” قرار میگیرند و مشتریان دیگر میتوانند با مطالعه اطلاعات آن کالا از جمله مدت زمان مصرف شده توسط مشتری قبلی و سایر مشخصات، با قیمت پایین تر آن کالا را خریداری نمایند.

سورانو بازه زمانی ۱۸۰ روزه را در سیاست برگشت خود اعلام کرده و برای مشتریانش این امکان را فراهم کرده است که در هر زمانی که مایل بودند، محصول خریداری شده را به سورانو برگشت داده و تمام یا بخش عمده ای از پول خود را پس بگیرند.

 

شرکت سورانو این پیام را به مشتریانش می دهد که دیگر نگران نباشید و به دنبال دلیلی برای برگشت کالای خود نگردید.با خیال راحت از محصول استفاده کنید زیرا سورانو، خریدار محصول خریداری شده توسط شما میباشد.

میتوان گفت که این نوع برگشت کالادر ایران و در حال حاضر کاملا منحصر به فرد و مختص فروشگاه اینترنتی سورانو می باشد.

از دیگر خدمات فروشگاه اینترنتی سورانو،رایگان بودن ارسال کالا برای تهران و استراتژی های خرید ارزان از این وبسایت میباشد که با نام های سورپرایسو سورفریزمطرح شده اند و مشتریان با شرکت در این طرح ها، کالا ها را با تخفیف بیشتری خریداری خواهند کرد.

آدرس کانال تلگرام سورانو telegram.me/soorano

 

منبع : رپورتاژ

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟