خلق تاریک‌ترین ماده ساخت بشر

محققان توانستند سیاه‌ترین ماده‌ای که تا به امروز توسط بشر ساخته شده است را خلق کنند، این ماده آن چنان تیره است که می‌تواند نور برخوردی به خود را به طور کامل جذب کند.
ایده تولید این ماده از یک سوسک کاملاً سفید الهام گرفته شده است. محققان امیدوارند که این ماده فوق سیاه بتواند به تولید پنل‌های خورشیدی بهتر و کارآمدتر کمک کرده و به طور کامل فرآیند ساخت این تجهیزات را تغییر دهد.

به گزارش ویرلن ؛ این ماده جدید می تواند ۹۹ درصد نور عبوری را از تمامی زوایا جذب کند، به این ترتیب این ماده ۲۶ درصد تیره تر از نانولوله‌های کربن است که تا پیش از این تیره ترین ماده محسوب می‌شدند.

ایده‌آل ترین حالت برای جذب انرژی، ماده تیره‌ای است که می‌تواند تابش نور را از تمامی زوایا و پلاریزاسیون‌ها دریافت کند. در هر حال خلق ماده‌ای تماماً تاریک غیر ممکن است، ماده ای که بتواند تمامی انرژی ها را دریافت کرده و در نهایت بدون هیچ گونه اتلاف انرژی، آن را ساطع کند. در هر حال محققان هم چنان امیدوار به ساخت ماده‌ه ای تاریک‌تر هستند زیرا این اعتقاد وجود دارد که چنین ماده‌هایی می‌توانند به خلق مواد بهتر و موثرتر مانند کلکتورهای خورشیدی کمک کنند.

به گفته افرادی که تا به حال مواد این چنین تاریک را دیده‌اند، تماشای این مواد بسیار عجیب و بیگانه است زیرا میزان تاریکی این مواد آن چنان زیاد است که چشم انسان نمی‌تواند آن را درک کند و تنها می توان یک خلا بی پایان را مشاهده کرد.

برای ساخت این ماده تاریک از نانوذرات میله‌ای بسیار کوچک روی یک گوی نانوذرات بسیار کوچک با قطر ۳۰ نانومتر استفاده شده است. این ماده هم چنین قابلیت رقیق شدن در مایع را نیز دارد، به این معنی که می‌توان این ماده را به سادگی در طیف وسیعی از بافت‌های مختلف خلق کرده و مورد استفاده قرار داد. محققان هم چنین موفق شده اند با تاباندن نور لیزر در این ماده، یک منبع نور جدید خلق کنند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟