تاثیر خوابیدن به پهلوی چپ بر سلامتی

ویرلن ؛ همه ما می‌دانیم که مدت و کیفیت خواب بر سلامت روانی و جسمی تاثیرگذار است، اما وضعیت قرارگیری بدن ما در هنگام خواب هم ممکن است در این مورد اهمیت داشته باشد.

خوابیدن به پهلوی چپ می‌تواند این منافع را داشته باشد:
۱- امکان دفع بهتر مواد زائد از طریق دستگاه لنفاوی را می‌دهد. دستگاه لنفاوی در طرف چپ بدن گسترده‌تر است.

۲- ممکن است گوارش را بهبود بخشد. خوابیدن به طرف چپ امکان حرکت راحت‌تر فصولات را در روده بزرگ می‌دهد. همچنین خوابیدن به سمت چپ کار معده و لوزالمعده و فرآیندهای گوارشی مربوط به آنها را بهبود می‌بخشد.

۳- برای قلب شما خوب است. خوابیدن زنان باردار به سمت چپ جریان خون به سمت قلب را بهبود می بخشد. در افراد غیرباردار فشار واردآمده بر قلب جریان لنف به سوی قلب و جریان خون خروجی از قلب در شریان آئورت را تقویت می‌کند.

۴-برای زنان باردار مطلوب است. خوابیدن بر روی پهلوی چپ علاوه بر بهبود گردش خون زنان بادار به کاهش فشار وارد امده بر کمر می‌شود و نیز مانع فشرده شدن رحم بوسیله کبد می شود و جریان خون به رحم، کلیه و جنین راتشدی می کند.

۵- ممکن است سوزش سردل را کاهش دهد. خواییدن روی پهلوی چپممکن است به کاهش علائم ریفلاکس یا بازگشت اسید معده به مری شود.

۶- درد کمر را تسکین می‌دهد. افرادی که دچار کمردرد مزمن هستند، ممکن است از خوابیدن به پهلوی چپ سود ببرند، چرا که این کار فشار وارد بر ستون فقرات را کاهش می‌دهد.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

دیدگاه ها

 • مجتبی

  بابا چرا الکی حرف میزنید؟؟؟؟؟؟؟
  پیامبر گفته روی پهلوی راست بخوابید تا صفرا تخلیه بشه و به معده فشار نیاد و رفلاکس معده یا ترش کردن اتفاق نیفته.الکی حرف نزنید واهشا

 • اميد

  طحال در سمت چپ بدن قرار دارد و خوابیدن به سمت چپ باعث فشار به این عضو شده که این فشار موجب عصبانیت و پرخاشگری فرد می شود. همان مثل معروف : طرف از دنده چپ بلند شده!

 • احسان

  دستور اسلام عکس دستور شماست!

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟