بهترین رژیم لاغری موضعی شکم و پهلو

لاغری موضعی شکم و پهلو با چه رژیمی ممکن می شود؟

لاغری موضعی یکی از دغدغه های اصلی این روزها برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. شاید در فکر شما این مساله وجود داشته باشد که ورزش ها و رژیم خاصی برای لاغری موضعی مانند لاغری شکم و پهلو، باید انجام دهیم.

آیا برای لاغر شدن و خلاصی از چربی های اضافه شکم راه میانبری هم وجود دارد؟ رژیم لاغری سریع شکم و پهلو

به گزارش ویرلن : ۲۵میلیون نفر از مردم ایران یا چاق هستند یا اضافه وزن دارند؛ این یعنی بیش از ۳۰درصد از ایرانی ها در معرض بیماری های قلبی- عروقی، دیابت یا مرگ ومیر ناشی از آنها قرار دارند و باید برای آب کردن چربی های اضافه شان فکری کنند.

تعداد زیادی از آن ۷۰درصد باقی مانده هم به خاطر پشت میز نشینی و کم شدن فعالیت های روزمره شان با چاقی موضعی و شکم های برآمده و پهلوهای بیرون زده درگیرند. با این حساب عجیب نیست که چاقی مفرط را اپیدمی این سال ها بدانیم. اما آیا برای لاغری شکم و پهلو و خلاصی از چربی های اضافه شکم راه میانبری هم وجود دارد؟ این مطلب را بخوانید تا پاسخ ۴سؤال رایج چاق ها را از سمیرا تاجدینی، کار شناس ارشد تغذیه بگیرید.

 
رژیم لاغری موضعی وجود دارد؟ رژیم لاغری شکم

چاقی موضعی شاید از برخی جهات از چاقی عمومی سخت تر باشد چون اگر رژیم بگیرید همه جای بدنتان لاغر می شود و اگر ورزش کنید، نمی توانید به سرعت به جواب برسید. اینجاست که خیلی ها به فکر رژیم هایی برای لاغری موضعی یا رژیم لاغری شکم می افتند تا بدون آنکه صورتشان لاغر شود، بتوانند برخی اعضای بدنشان را لاغر کنند. اما باید گفت که در دنیا چنین رژیم لاغری هوشمندی کشف نشده و تنها راه تغییر حجم چربی بدنتان، تغییر عادت غذایی و لاغری کلی بدن است.

وقتی انرژی دریافتی شما بیش از نیازتان باشد، این انرژی به صورت بافت چربی درمی آید و در بدن ذخیره می شود. جایی که چربی ها برای ذخیره شدن انتخاب می کنند، معمولا شکم، پهلو و ران ها هستند و ژنتیک بدن شما تعیین می کند که چربی ها در کجا ذخیره شوند. برخی، این چربی را در بالاتنه و بخش میانی بدن ذخیره می کنند و شبیه به سیب می شوند و برخی در پایین تنه و ران ذخیره می کنند و فرمی پیدا می کنند که شبیه به گلابی است. اگر می خواهید از شر این چربی ها خلاص شوید، باید به اندازه نیازتان انرژی دریافت کنید و اگر روزی بیشتر از نیازتان انرژی گرفتید، با تحرک و ورزش این مازاد انرژی را بسوزانید.

رژیم لاغری سریع شکم و پهلو / رژیم لاغری برای شکم و پهلو

برای آنکه بتوانید وزن اضافی تان را کم کنید، باید رژیم لاغری سالم و منطقی در پیش بگیرید. در چنین رژیمی، چربی های اشباع شده مثل روغن نباتی جامد، کره و چربی گوشت به مقدار خیلی کم وجود دارد، فست فود حذف شده و تنقلاتی با کالری بالا مطلقا وجود ندارد. در عوض، تا می توانید باید میوه های کم کالری، سبزیجات، لبنیات کم چرب، حبوبات، پروتئین گیاهی و حیوانی میل کنید.در کنار این رژیم باید به طور منظم و مداوم، فعالیت بدنی داشته باشید؛ مثلا روزی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت پیاده روی کنید.

 
جراحی برای لاغری موضعی جواب می دهد؟

هر قدر مدت بیشتری از تجمع چربی ها در بدن شما بگذرد، از بین بردن آنها سخت تر می شود. در این صورت، ممکن است رژیم سالم و ورزش مناسب انجام دهید اما شاهد آب شدن بقیه قسمت های بدنتان به جز شکم یا ران ها باشید. دلیلش آن است که چربی های قدیمی بدن شما، تبدیل به چربی های خارج از دسترس شده اند و پیوندهای بین آنها به سادگی شکسته نمی شود. در این شرایط، استمرار فعالیت بدنی می تواند کم کم این چربی ها را هم وادار به آب شدن کند. درباره این چربی ها گاهی اوقات متخصصان روش های لیزر یا رادیوتراپی را توصیه می کنند که به شکسته شدن چربی ها کمک می کنند اما پای جراحی در میان نیست و فقط چربی های دور از دسترس به چربی های آب شونده تبدیل می شوند. درباره استفاده از این تکنیک ها فقط متخصص می تواند نظر بدهد. اما خیلی ها هم هستند که ترجیح می دهند به جای رژیم و ورزش سراغ جراحی بروند. لیپوساکشن یک روش جراحی رایج در کاهش چربی های بدن است که عموما برای چربی های دور از دسترس به کار می رود. در این روش، چربی های اضافی بدن با عمل جراحی خارج می شوند اما این روش زیبایی، به هیچ عنوان یک درمان همیشگی و قطعی نیست و اتفاقا دردسرهایی هم دارد. مثلا اگر قبلا شاهد تجمع بافت یک دست چربی ها در این ناحیه بودید، بعد از لیپوساکشن چون بافت های چربی بدنتان دستکاری شده، چربی ها به شکل ناهموار در بدنتان تجمع می یابند چون محوطه ای تونل مانند زیر بافت ایجاد می شود که شکل لایه اولیه پوست را ناهموار می کند. از طرف دیگر مثل هر عمل جراحی دیگری لیپوساکشن هم خطراتی دارد که شامل عفونت، خونریزی های ناخواسته و آمبولی چربی زیر پوست است. تکنیک های جراحی دیگر مثل لیزر لیپولیز (تخریب بافت چربی با لیزر) هم به همین شیوه، جزو روش های موقتی و ناپایدار لاغری به حساب می آیند و البته ضررهای لیپوساکشن را هم دارند.

 
به تبلیغات لاغری موضعی اعتماد کنیم؟ رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو

تبلیغات لاغری آنقدر متنوع است ، برای مثال این تیترها را زیاد میبینیم ؛ رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو ، رژیم لاغری برای شکم و پهلو ، رژیم لاغری سریع شکم و پهلو ، لاغری شکم و پهلو ! که اگر بخواهید تابع آنها باشید، برای انتخاب روش لاغری تان سردرگم خواهید شد. هر تولید کننده ای معتقد است به راز لاغری راحت و بی دردسر پی برده و شما تنها با خرید آن محصول می توانید لاغر شوید. از کفش پیاده روی گرفته تا کمربندهای لاغری و دستگاه های دراز و نشست. اما واقعیت این است که راز لاغری شما در هیچ کدام از این روش ها نیست و اگر در اثر استفاده از آنها وزن کم کنید، ممکن است آسیب هایی هم به بدنتان وارد شود. مثلا کمربندهای لاغری با وارد کردن شوک های برقی خفیف گرمای موضعی در محل ایجاد می کنند و باعث تعریق در بدن شما می شوند. همین ایجاد گرما و به دنبال آن تعریق زیاد باعث چروکیده شدن ماهیچه ها می شود و به همین دلیل به طور موقت سایز بدن را کوچک تر نشان می دهند اما این لاغری موضعی در واقع تعداد زیادی از سلول های آن بخش از بدن شما را از بین برده و شما برای ساخت عضله ای که با دست خودتان تخریب کرده اید، باید مدت ها تلاش و ورزش کنید. کفش های پیاده روی و دستگاه های دراز و نشست هم اگر تأثیری بر کاهش وزن شما داشته باشند، به دلیل آن است که برایتان انگیزه تحرک ایجاد می کنند؛ البته به شرطی که خود این کفش ها یا دستگاه ها استاندارد باشند و صدمه ای به بدنتان وارد نکنند.

 
چه ورزشی برای لاغری موضعی خوب است؟

بهترین ورزش برای کاهش قطر ران یا چربی های لگن و شکم انجام ورزش های هوازی است. ورزش های هوازی به ورزش هایی گفته می شود که برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداکثر میزان ضربان قلب می رسانند. در این ورزش ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند اکسیژن بیشتری هستند به کار گرفته می شوند و بدن به چربی سوزی می افتد. در فرایند چربی سوزی برای این کار، به طور خودکار سراغ چربی های جمع شده در اندام های چاق مثل شکم و ران ها می رود و بعد از مدتی، با کم شدن توده چربی در بدن، وزن کم می کنید. ورزش های هوازی وقتی به حداکثر چربی سوزی می رسند که به طور مستمر ۴۵ دقیقه تا یک ساعت در روز آنها را انجام دهید. خوشبختانه ورزش های هوازی آنقدر متنوع هستند که در هر موقعیتی می توانید سراغشان بروید. راه رفتن تند، دویدن آرام، دوچرخه سواری، شنا، استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت و طناب زدن نمونه هایی از ورزش های هوازی هستند که باید حداقل یک ساعت در روز به طور منظم آنها را انجام داده و البته در کنار آن رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. یادتان باشد اگر باید چربی بسوزانید، پیاده روی تند را به مدت یک ساعت در برنامه تان بگذارید تا به سرعت به چربی سوزی بیفتید و اگر می خواهید وضعیت فعلی را حفظ کنید، پیاده روی را با سرعت متوسط ادامه دهید.

 

مطالب مرتبط :

موثرترین روش برای کوچک شدن شکم

شکمی صاف و تخت می خواهید؟ این خوراکی‌ها را بخورید!

ترفندهای ساده برای کوچک کردن شکم بزرگ

ساده ترین ورزش برای کوچک کردن شکم و پهلو در خانه

راز هایی برای آب کردن چربی‌ شکم

بهترین مواد غذایی برای رسیدن به شکم شش تکه

ساده‌ترین راه رفع برآمدگی در ناحیه شکم

 

 

COMMENTS

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.