بهترین راه پیشگیری از سرطان

در عصری که بیماران مبتلا به سرطان باید ماهانه ده‌ها هزار دلار برای داروهای خود هزینه کنند و نهایتا هم تنها برای مدت کوتاهی به عمرشان بیافزایند، خبر درمان سرطان بسیار خوشایند به نظر می‌رسد. با این حال، در حالی که مقاله‌ی جدید نشریه‌‌ی JAMA Oncology از درمان نصف بیشتر سرطان‌ها صحبت کرده است، این درمان قرار نیست به این زودی‌ها هم نتیجه بدهد.

به گزارش ویرلن ؛ محققان اخیرا گفته‌اند که با رعایت موضوعاتی که تا به حال از آن‌ها خبر داشته‌ایم، مثل سیگار نکشیدن، ورزش کردن، الکل مصرف نکردن یا به طور کلی با بررسی سلامت کلی بدن، می‌توان جلوی بیش از نیمی از مرگ و میر ناشی از سرطان را گرفت؛ طوری که آمار ابتلا به سرطان ۴۰ تا ۶۰ درصد کمتر خواهد شد.

می‌توان از ۴۱ درصد ابتلا به سرطان در زنان و ۵۹ درصد ابتلا به سرطان در مردان جلوگیری کرد.

کشف موضوعات جدید درباره‌ی ریشه‌های مولکولی سرطان، شوق جدیدی را در دانشمندان به وجود آورده است. پیشرفت‌های جدید علمی، امید جدیدی در دانشمندان به وجود آورده است. با این حال، این حقیقت هنوز هم باقی است: با اینکه علم روز به روز اکتشافات جدیدی درباره‌ی سرطان انجام می‌دهد، هنوز هم زیست‌شناسی پیچیده‌ای در پشت این بیماری وجود دارد که دانشمندان از درک آن عاجز هستند.

با این حال، تحقیقات جدید، موضوعی را مشخص می‌کند: دانشمندان می‌دانند چگونه از موج بزرگی از مرگ‌های ناشی از سرطان جلوگیری کنند.

«سبحان سوت‌کلیف»، پروفسور دانشگاه واشنگتن، درباره‌ی مقاله‌ی منتشر شده می‌گوید:‌ “یکی از دلایل اصلی کاهش مرگ و میر سرطان، و مخصوصا کاهش بزرگ سرطان ریه، تلاش‌هایی است که برای جلوگیری از سیگار کشیدن افراد انجام شد.”

سوت‌کلیف می‌گوید با اینکه به دنبال اکتشافات جدید هستیم، این موضوع نباید جلوی اجرای معلومات فعلی‌مان را بگیرد.

برای بررسی اینکه چگونه تغییر سبک زندگی افراد، می‌تواند مرگ ناشی از سرطان را در یک جامعه کم کند، ده‌ها هزار پرستار و پزشک را زیر نظر خود قرار دادند. محققان افراد را به دو گروه تقسیم کردند؛ گروهی که سیگار و الکل مصرف نمی‌کردند و وزن مناسبی هم داشتند و گروهی که سبک زندگی سالمی نداشتند. محققان سپس به این نتیجه رسیده‌اند که رفتارهای سالم می‌تواند تاثیر بزرگی روی برخی از انواع سرطان‌ها داشته باشد.

با بررسی نتایج و مقایسه‌ی آن‌ها با جمعیت ایالات متحده، پژوهش‌گران این تخمین را زده‌اند که می‌توان از ۴۱ درصد ابتلا به سرطان در زنان و ۵۹ درصد ابتلا به سرطان در مردان جلوگیری کرد.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟