برترین خودروهای دوستدار محیط زیست

برترین خودروهای دوستدار محیط زیست که می توانید تهیه کنید

مولف: جردن گولسون، مجله Jordan Golson Gear

هرساله، در مجله ماشین سبز، یک خودرو به عنوان خودروی سبز دوستدار محیط زیست به دنیا معرفی می شود. این عنوان برازنده بیشتر سعی بر معرفی آندسته از فناوری های نوین را دارد که رانندگی بدون بنزین را امکانپذیر کند. تاکنون، این عنوان معتبر متعلق به شرکتهای خودروسازی چاوی ولت، ب ام و (مدل i3 برقی)، و تویوتا کمری هیبریدی بوده است.

با این وجود، پس از رسوایی شرکت خودروسازی فولکس واگن برای تقلب در دریافت نشان خودروی سبز متعلق به دو خودروی جتا ۲۰۰۹ VW TDI و آئودی ۲۰۱۰ A3 TDI ، در ماه گذشته مشخص شد که این دو خودرو نه تنها شرایط لازم جهت احراز این عنوان جهانی را ندارند بلکه در بررسیها این نکته برملا شد که در هر دو خودروی مذکور از برنامه ای استفاده شده بود تا میزان تولید مواد آلاینده و مقدار خروجی آن را به طور غیرواقعی نشان دهد در صورتیکه این میزان بسیار بالاتر از مقدار مجاز بود؛ در نتیجه هر دو جایزه از این شرکت خودروسازی استرداد گردید.

صرفنظر از آلودگی های ناشی از سوخت بنزین، دوستداران محیط زیست این امکان را دارند تا از طیف گستردهء خودروهای دوستدار سیاره زمین خریداری کنند بویژه برای آندسته از افرادی که به دنبال خودروهای کوچک و جمع و جور هستند. اگرچه چاوی تائو هیبریدی جایزه برترین خودروی سبز سال ۲۰۰۸ را از آن خود کرد اما هم اینک جایزه دیگری نیز برای کامیونهای سبز در نظر گرفته شده که مربوط به وزن سبک آن هاست.

همانطور که کارل بروئر تحلیلگر صنعت خودرو در کتاب ” Blue Kelley” نوشته است: ” گروه کوچک و متعهدی در میان صنف خریداران خودرو وجود دارد که همچنان به دنبال خودروهای دوستدار محیط زیست هستند.” وی ادامه میدهد: ” برای این گروه از خریداران معیار مقایسه خودروها با یکدیگر مصرف سوخت، تجدیدپذیری و مقدار خروجی آلاینده است، پس در نتیجه جایزه خودروی سبز می تواند نکته تاثیرگذاری بر ملاحظات این گروه باشد.

مطمئنا هیچ یک از خودروهایی که کاندیدای دریافت جایزه برتر خودروی سبز می شوند، خودروهای کاملا برقی نیستند، اما خودروهای دوگانه سوز با توجه به مدت زمان بیشتر و انعطاف پذیری بالا در حرکت، وجه متمایزی را به خود اختصاص خواهند داد.

در اینجا پنج کاندیدای دریافت نشان برتر خودروی سبز در سال ۲۰۱۶ را که ماه آینده در نمایشگاه خودروی LA باهم به رقابت خواهند نشست، معرفی میکنیم:

آئودی A3 E-Tron

news-2016-audi-a3-etron-exterior-582x437

۲۰۱۶ Sonata

۲۰۱۶ Sonata

۲۰۱۶ Chevrolet Volt

۲۰۱۶ Chevrolet Volt

۲۰۱۶ Honda Civic Sedan Touring

۲۰۱۶ Honda Civic Sedan Touring

تویوتا پریوس

PRIUS_exterior_91426C2E066D9F58C3D4808DC90DF5ED6FB2C9C2-582x436

COMMENTS

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.