برای تور نوروز ۹۵ پول ندارید ؟ طلا به عنوان وثیقه !

بیش از ۴۰ روز تا نوروز ۹۵ زمان مانده است. اما آژانس های مسافرتی از یکی دو ماه پیش تورهایشان برای شکار گردشگران پهن کرده اند.

به گزارش ویرلن ؛  با فرا رسیدن ایام نوروز، بازار تورهای گردشگری نوروزی به مقصد کشورهای همسایه داغ خواهد شد. در این میان آژانس‌های مسافرتی فرصت پیدا می‌کنند تا به هر قیمتی شده بتوانند حضور کم گردشگران در سالی که گذشت را در روزهای نوروز جبران کنند و تورهای خارجی را با قیمت‌های گزاف و بعضا با شرایط قسطی به فروش برسانند.

در کنار ترفندهای عجیب که برای تسهیل سفر به کار گرفته شده، این بار سفر قسطی و سفر با وثیقه طلا رونق پیدا کرده است. مسافران می‌توانند با ۵۰ درصد پرداخت و ۵۰ درصد اقساط به سفر بروند و پس از بازگشت، اقساط سفر خود را ۳ تا ۶ ماه پرداخت کنند. این در حالی است که برخی از متقاضیان معتقد هستند قیمت سفرهای داخلی بسیار بالا است.

هرچند در بازار کنونی که حتی برخی افراد نیز برای تبلیغ، فروش کالا و جذب مشتری درصدد گذاشتن شرایط مختلف برمی آیند، نمی‌توان برای بهره گیری از چنین راهکارهایی خرده گرفت، اما پی بردن به روش‌ها و ترفندهای توسعه گردشگری و رونق تورهای سفر بسیار جالب است و هر روز شاهد ابداعی جدید در این حوزه هستیم.

سفر با وثیقه طلا

در این میان یکی از کارشناسان فروش یک شرکت خدمات تور و مسافرتی گفت: جهت رفاه حال مسافران برای تور دبی ، آذربایجان، ارمنستان، تور تایلند ، تور کیش و تور آنتالیا طلا را به عنوان وثیقه و ضمانت پرداخت هزینه‌های تور بعد از سفر قبول می کنیم.

او در مورد کارمزد این وثیقه نیز گفت: در حال حاضر برخی از تورگردان‌ها بیش از سه تا چهار درصد کامزد اقساط دریافت می‌کنند که البته این کامزد برای تور ما حدود دو درصد است. اگر هزینه سفر خارجی ۱۰میلیون تومان باشد باید وثیقه ۱۵ میلیون تومانی داشته باشند. وثیقه‌ها به این صورت است که متقاضی باید از یک طلا فروش فاکتوری برابر با سه میلیون تومان (برای سفر های کشورهای مجاور) یا فاکتور بیش از ۱۵ میلیون تومانی (برای سفر های اروپا) بیاورد.

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.