با غذا های مختلف در مالزی آشنا شوید

وقتی وارد منزل هر یکی از افراد مالزیایی شوید اولین سوالی که با آن مواجه می‌شوید این است : “غذا خوردی؟ “. این میهمان نوازی در تمامی نسل‌ها در میان مردم مالزی وجود داشته است. غذاهای مالزی برگرفته از فرهنگ چندقومیتی این کشور است و در آن آثار فرهنگ مالزی، چینی ، هندی، Peranakan، و مردم آسیایی و اروپایی دیده می‌شود.

اگر قصد خرید تور مالزی را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

از آنجاکه بیشتر مردم مالزی مسلمان هستند و به حساسیت مردم مسلمان مالزی و توریست‌های مسلمان آگاه هستند، در آنجا رستوران‌هایی که غذاهای حلال سرو می‌کنند، وجود دارد.

تنوع و گوناگونی باعث شده تا مالزی تبدیل به بهشت غذایی منحصر به فرد شود.

غذاهای مالایی:

ویژگی این غذاها استفاده‌ از شیر نارگیل و ادویه‌ها می‌باشد. در بخش‌های شمالی مالزی به دلیل تاثیر پذیری از تایلند، آلوچه و تمبرهندی فراوان در غذاها استفاده می‌شود در حالیکه مردم Negeri Sembilan از تندترین فلفل‌ها در غذاهایشان استفاده می‌کنند. به طور کلی غذاهای مالایی پر از طعم و ادویه هستند.

غذاهای چینی:

این غذاها بنا به نژادهای مختلف متفاوت هستند. غذاهای چینی تحت تاثیر مواد اولیه‌ی محلی و غذاهای دیگر فرهنگ‌ها بوده است. غذاهای سرخ کردنی، بخارپز و سوپ‌ها در این میان از همه مشهورتر هستند. از این میان انواع نودل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

غذاهای هندی:

غذاهای هندی بخش جنوبی تندتر از غذاهای هندی بخش شمالی هستند. شاید مشهورترین غذای هندی “برنج و موز” باشد که در آن برنج با انواع گوشت، سبزیجات و ادویه‌ی کاری در برگ موز سرو می‌شود.

غذاهای Peranakan:

ترکیب منحصربفردی از سبک طبخ غذاهای چینی و مالایی  است و منشا آن ازدواج بین جوامع چینی و مالایی در قرن‌ها پیش بوده‌ است. نشانه‌ی بارز این غذاها استفاده از ادویه‌ها و ریشه های تند و مواد چینی می‌باشد.

غذاهای اروپایی و اسیایی:

به غذاهایی گفته می‌شود که تحت تاثیر ازدواج میان اروپاییان و مردم محلی طبخ می‌شود. این موضوع در ابتدا در قرن شانزدهم و تحت تاثیر کشور پرتغال و پس از آن هلند و بریتانیا شکل گرفته است. موضوع مهم این است که این غذاها به فراوانی غذاهای دیگر موجود نمی‌باشند اما هنوز افرادی هستند که در رستورانشان این غذاها را طبخ می‌کنند.

غذاهای قومی جزیره‌ی بورنئو:

غذاهایی که در بیشتر قبایل و گروه های بومی مردم Sabah و Sarawak طبخ می‌شود. این افراد قادر هستند تا گیاهان، سبزیجات و میوه‌های وحشی را تبدیل به غذاهای خوشمزه کنند. همچنین به این دلیل که این قبایل در کنار رودخانه‌ها واقع شده آن ها با استفاده از ماهی غذاهای لذیذی طبخ می‌کنند.

غذاهای بین‌المللی:

که شامل غذاهای آسیایی و غربی می‌باشد. شما می‌توانید در هتل‌ها انواع غذاهای تایلندی، ژاپنی، کره‌ای، اندونزیایی، ویتنامی، ترکیه‌ای و عربی را پیدا کنید. همچنین رستوران‌های غربی زیادی از جمله انواع فست فودهای زنجیره‌ای و رستوران‌های پنج ستاره‌‌ی آمریکایی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، سوئیسی، روسی و غیره نیز وجود دارد. سرآشپزهای این رستوران‌ها از خارج از کشور آمده‌اند تا به غذاها طعم واقعی بدهند.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟