اینترنت با سرعت ۱ ترابایت بر ثانیه ! دانلود ۱۲۵ گیگابایت در یک ثانیه !

دانشمندان آلمانی توانستند به سرعت اینترنت ۱ ترابایت بر ثانیه روی خط‌های شبکه‌ی فیبرنوری دست پیدا کنند. این سرعت ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سرعت سرویس Google Fiber است که به ۱ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد.

در آزمایش‌‌های انجام شده، با سرعت ۱ ترابایت بر ثانیه می‌توان نزدیک به ۱۲۵ گیگابایت بر ثانیه دانلود کرد که این موضوع بیشتر به سرعت ذخیره سازی هارد دستگاه‌های مختلف بستگی دارد. مثلا می‌توانید کل سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) را با بالاترترین کیفیت در یک ثانیه دانلود کنید. این آزمایش صورت گرفته هم روی یک دستگاه مک‌بوک ایر انجام شده است. در حقیقت هنوز دستگاهی ساخته نشده که بتواند با سرعت ۱ ترابایت برثانیه اطلاعات را روی خودش ذخیره کند. داشتن این سرعت اینترنت می‌تواند کاری کند که همه‌ی ما از زندگی اجتماعی خداحافظی کنیم و به دانلود انواع و اقسام فایل‌های مختلف بپردازیم و اینگونه خودمان را سرگرم کنیم.

تحقیقات انجام شده برای رسیدن به این سرعت در دانشگاه مهندسی مونیخ، یکی از آزمایشگاه‌های نوکیا و سازمان Deutsche Telekom T-Labs انجام شده بود. برای رسیدن به سرعت ۱ ترابایت بر ثانیه هم از تکنولوژی‌های خاصی استفاده نشده و با همین دستگاه‌های موجود به این سرعت دست پیدا کردند.

البته تا همگانی و تجازی شدن چنین سرعتی زمان زیادی باقی مانده و باید زیر ساخت‌های چنین سرعتی در کشورهای مختلف آماده شود.

منبع: Sciencealer

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟