امکانات باورنکردنی خودرو جدید ولوو

با پیشرفت صنعت خودروسازی شاهد امکانات رفاهی و ایمنی بیشتری هستیم، که رانندگی را آسان تر و ایمن تر می کند، یکی از پیشتازان این تحول عظیم کمپانی ولوو سوئد است که چند وقتیست که به تملک کمپانی چینی جیلی در آمده است.

به گزارش ویرلن ،به سراغ ولوو XC90 می رویم تا امکانات نوین این غول لوکس سوئدی را بررسی کنیم.

روشن و خاموش شدن خودرو به وسیله دکمه Start و stop : مالک ولوو XC90 می تواند با نگه داشتن پای خود روی پدال ترمز و انتخاب گزینه استارت، پیشرانه خودروی خود را روشن کند. البته روشن شدن پیشرانه این غول اسکاندیناویایی بدلیل بهرمندی از موتور الکتریکی مخصوص این سیستم، بسیار بی سر و صدا و بدون لرزش صورت می گیرد.

۶۸۸۸۴۶٫jpg

برای قرار دادن گیربکس در حالت پارک، فقط کافیست دکمه P را بفشارید تا خودرو در حالت پارک قرار گیرد.

۶۸۸۸۴۵٫jpg
راه اندازی سیستم CarPlay اپل در این شاسی بلند جدید ولوو بسیار ساده است و راننده می تواند به راحتی بر روی نمایشگر ۹ اینچی ولوو به تمامی اطلاعات درون موبایل خود دسترسی داشته باشد.

۶۸۸۸۴۷٫jpg

اگر نیاز به رانندگی در مسیرهای خاکی یا کوهستانی داشته باشید به راحتی می توانید با انتخاب گزینه آفرود در منوی Drive Modes سیستم تعلیق و دیفرانسیل الکتریکی خودرو را در حالت مناسب قرار دهید.
با کمک اهرم نقره ای رنگ موجود بر روی کنسول میانی می توانید به راحتی گزینه های مختلف رانندگی را انتخاب کرد.

۶۸۸۸۴۸٫jpg

سیستم صوتی این خودرو دارای سه حالت مختلف است که می توانید با انتخاب حالت مورد علاقه خود از موسیقی بیشترین لذت را ببرید. این سه حالت سیستم پخش صوت شامل Studio، Individual stage و concert hall می شود.

ولوو XC90 دارای ۱۰ بلندگو است که توسط شرکت Bowers & Wilkins تولید شده است. این بلند گو های قدرتمند لذت گوش دادن به موسیقی را دو چندان می کند.

۶۸۸۸۴۹٫jpg

اگر علاقه ای به استفاده از صفحه نمایش ۹ اینچی ولوو ندارید می توانید از صفحات لمسی موجود بر روی غربیلک فرمان برای کنترل سیستم صوتی استفاده کنید.

در زمانی که نیاز به نوشتن آدرس بر روی صفحه نمایش خودرو دارید، می توانید به جای استفاده از صفحه کلید لمسی، از گزینه کارآمد دیگری بهره ببرید. فقط کافیست کاربر حروف مورد نظر خود را با انگشت خود بر روی صفحه نمایش بنویسد، صفحه نمایش از آن برای او تایپ می کند.

۶۸۸۸۳۷٫jpg

نمایش اطلاعات بر روی شیشه جلو در این خودرو بسیار بهبود یافته است و راننده می تواند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد.
این سیستم به شما سرعت خودرو و سرعت مجاز را نمایش می دهد و اگر سرعت خودرو از سرعت مجاز بیشتر باشد با پر رنگ تر شدن به شما اخطار می دهد.

همچنین در زمانی که می خواهید از اتوبان یا خیابان خارج شوید و خودرویی دیگری مانع تشخیص خروجی مورد نظر شود، این سیستم نزدیک شدن به خروجی اتوبان یا خیابان را به شما هشدار می دهد.

۶۸۸۸۳۸٫jpg

راننده خودرو می تواند نمایش اطلاعات بر روی صفحه نمایش را شخصی سازی کند.

۶۸۸۸۴۰٫jpg

سنسور زیر خودرو براحتی وظیفه خود را انجام می دهد، کافیست پای خود را به زیر سپر خودرو نزدیک کنید تا درب صندوق عقب بصورت اتوماتیک باز شود.

۶۸۸۸۳۹٫jpg

دوربین های ۳۶۰ درجه که در دور خودرو قرار گرفته اند، پارک کردن خودرو را بسیار ساده کرده اند. دوربین ها و سنسور های دور تا دور خودرو در زمانی که در زمان پارک خودرو به جسمی نزدیک شوید با قرمز شدن جهت جسم را نشان می دهند و از برخورد جلوگیری می کنند.

۶۸۸۸۴۲٫jpg

این خودروی فوق العاده از سیستم های کمکی بسیار هوشمندی استفاده می کند که رانندگی را برای مالک آن بسیار لذت بخش و راحت می کند.
به عنوان مثال سیستم کروز کنترل و کمک راننده این خودرو برای رانندگی در بزرگراه ها بسیار کار آمد است، زیرا سرعت خودرو را با سرعت خودروی جلویی هماهنگ می کند و زمانی که خودروی جلویی سرعت خود را کم کند این سیستم سرعت خودروی شما را به همان اندازه کاهش می دهد.

۶۸۸۸۴۱٫jpg

از دیگر سیستم های ایمنی بسیار کارآمد این خودرو، سیستم تشخیص مانع است که بر روی آینه های بغل خودرو قرار دارد و می توان بسیار نجات بخش باشد.

۶۸۸۸۴۳٫jpg

این خودرو دارای سیستم کنترل هوای ۴ منطقه ای است تا مسافران بتوانند بصورت جداگانه درجه حرارت مطبوع خود تنظیم کنند.
در نهایت باید گفت که ولوو XC90 یکی از ایمن ترین خودروهای جهان است و حتی بیشتر از نیاز سخت گیرانه ترین تست های ایمنی مورد آزمایش و بررسی در راستای بهبود عملکرد ایمنی قرار گرفته است.

 

 

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟