امنیت جی میل بالاتر میرود

شرکت گوگل اعلام کرده است که به‌زودی یک امکان امنیتی جدید را به سیستم پست الکترونیکی خود یعنی جی میل خواهد افزود تا بتوان ورود یک ایمیل رمزگذاری نشده را به کاربران اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی engadget، گوگل در راستای تلاش‌های خود برای بالا بردن امنیت جیمیل در حال کار بر روی سیستم اعلان جدیدی برای سرویس ایمیل خود است.

این اعلانات درواقع مربوط به زمانی می‌شوند که کاربران پیامی را از سرور رمزگذاری نشده‌ای یک نامه الکترونیکی دریافت می‌کنند.

شرکت Mountain View از سال ۲۰۱۳ با همکاری محققان بر روی امنیت ایمیل‌ها کار می‌کند. بر اساس مطالعه‌ای چندین ساله می‌توان نتیجه گرفت که امنیت ارتباطات ایمیلی در طول دو سال اخیر بهبود چشم‌گیری پیدا کرده است با این حال دست‌کاری درخواست‌های SSL و همچنین سرورهای DNS مخرب همچنان می‌توانند به‌عنوان تهدیدی برای این ارتباطات در نظر گرفته شوند.

 

این مشکل ایمیل‌هایی که از جیمیل به جیمیل ارسال می‌شوند را تحت تاثیر قرار می‌دهند بلکه ارتباط ایمیلی خارجی می‌تواند باعث بروز این دسته از مشکلات شوند. برابر این جیمیل برای مبارزه با این اختلال سیستم هشدار جدیدی را طراحی خواهد کرد. این هشدارها کاربران را از خطرهای احتمالی مطلع خواهد ساخت.

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.