از سیر تا پیاز خرید تیبا صفر

تیبا خودرو نسبتا ارزانی در بازار ایران است برای همین بیشتر افراد مایل به خرید تیبا صفر هستند تا مدل کارکرده آن. برای خرید تیبا صفر یکی از راه­های پیش رو خرید از نمایندگی است. قیمت نمایندگی معمولا از بازار ارزان­تر است مگر اینکه قصد کنید زمانی به نمایندگی درخواست خرید خودرو خود را انتقال دهید که تولید تیبا صفر در کارخانه با مشکل روبرو شده باشد و در نمایندگی ها موجود نباشد. در حال حاضر ارزان ترین تیبا در نمایندگی با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می­شود. همین تیبا صندوق­دار در بازار ۲۰۰ هزار تومان گران­تر است.

البته این قیمت تیبا sx (یا همان صندوق­دار) سفید رنگ است. خرید تیبا صفر رنگی در نمایندگی ۲۶ میلیون تومان آب می­خورد. بیهوده به دنبال تیبا رنگی صفر در بازار نباشید که این­روزها فقط نمایندگی­ها هستند که با قیمت ۲۶ میلیون تومان مدل رنگی ساده­ترین تیبا صندوق­دار را می فروشند. نه فقط این مدل از تیبا بلکه نوع رنگی همه انواع دیگر این خودرو در بازار پیدا نمی­شوند برای همین باید همه آنها را گران­تر از نوع سفیدش خریداری کرد. طبیعتا مدل دوگانه­سوز هر کدام از آنها نیز اندکی بیشتر آب می­خورد. برای همین مدل دوگانه سوز این نوع ۲۵۰ هزار تومان از قبلی گران­تر است.

یکی از سوال­های خریداران خودرو از نمایندگی این است که بالاخره چه زمانی خودرو به آنها­ تحویل داده­می­شود. آن طور که برخی از خریداران تیبا می­گویند معمولا از زمانی که درباره وضعیت خودرو شما در سایت «فاکتورشده» می­شود تا روز تحویل ۲۰ روز زمان می­برد. البته ممکن است خود فرایند فاکتور کردن آن در سایت هم با بالا و پایین زیادی همراه باشد. اگر اوضاع به سامان باشد گاهی هم سوییچ تیبا یک هفته بعد از فاکتور کردن در دستانتان است.

قیمت تیبا ممکن است به پراید نزدیک باشد و فکرتان را به خرید پراید به جای تیبا مشغول کند. اما اگر دنبال خودرو خانوادگی، بی­سر و صدا و نسبتا پرقدرت­تر می­گردید تیبا بهتر از پراید است؛ حتی اگر از نوع ارزان­ترین نوع تیبا باشد. برای خرید تیبا دو صفر دقت کنید که نوع تیبا سفید مدل sx آن در بازار پیدا نمی­شود و باید آن را به قیمت ۲۷ میلیون ۶۰۰ هزار تومان از بازار بخرید. یک مدل پیشرفته­تر از آن هم در نمایندگی با همان قیمت فروخته می­شود اما رنگ سفید این­یکی در بازار هم پیدا می شود. البته اگر با اینکه آن را یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان گران­تر بخرید مشکلی ندارید می­توانید سراغ این گزینه بروید. تنوع رنگی این مدل از تیبا در نمایندگی­ها تفاوت قیمتی با سفید آن ندارد. برای همین شما هنگام انتخاب رنگ خودرویتان با محدودیت­های مالی دیگر روبرو نمی­شوید.

یکی از راه­های خرید تیبا صفر از طریق خرید قسطی است. مثلا ۱۱ میلیون تومان پیش پرداخت به نمایندگی می­پردازید مابقی را به صورت ۴ چک ۶ ماه ۵ میلیون تومانی پس دهید. اگر هم توانایی پرداخت پول پیش بیشتری دارید، ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می­توانید به نمایندگی بدهید و بعدا با سه چک سه ماهه ۳ میلیون ۳۰۰ هزار تومانی خودرو را تمام و کمال به نام خود بزنید. برای خرید قسطی این خودرو از نمایندگی شرایط متفاوتی وجود دارد و سند آن تفاوتی با سند خرید مستقیم و نقد خودرو ندارد.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟