ارزان‌ترین شاسی بلند

CX70، ارزان‌ترین شاسی بلند ۷ صندلی چانگان

شاسی بلند CX70 توسط شرکت خودروسازی چانگان چین معرفی شد. قیمت خودرو : ۶۸ هزار و ۹۰۰ یوآنی ( حدود ۳۷ میلیون تومن )، ارزان‌ترین شاسی بلند ۷ صندلی چین تا به امروز لقب گرفته است.
همانطور که می‌دانید این شاسی بلند برندی متعلق به شرکت خودروسازی چانگان چین است و این کمپانی هم اغلب به تولید خودرو های کراس اوور روی می‌آورد که یکی از آن‌ها با نام CS35 در سایت‌های گروه صنعتی ایران خودرو به تولید می‌رسد، ولی این برند را می‌توان اولین شاسی بلند سایز بزرگ چانگان دانست که با طولی ۴۶۸۰ میلی متری، عرضی ۱۸۰۰ میلی متری و ارتفاعی ۱۷۵۰ میلی متری توسعه یافته و دو محورجلو و عقب آن هم با فاصله‌ای ۲۷۸۰ میلی متری از یکدیگر نصب شده‌اند.

۲۹۸۸۱_changan-cx70-china-bj-2

این شاسی بلند شاید ارزان‌ترین و بزرگ‌ترین شاسی بلند تولیدی چین و چانگان باشد، ولی متاسفانه پیشرانه‌ای بسیار ضعیف برای آن در نظر گرفته شده است. به طور دقیق‌تر در زیر کاپوت این خودرو از پیشرانه‌ای ۱٫۶ لیتری بنزینی تنفس طبیعی استفاده شده که تنها ۱۱۵ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و تنها جعبه دنده‌ای ۵ سرعته دستی برای آن کنار گذاشته شده که می‌تواند حداکثر سرعت این خودروی ۱۴۷۰ کیلوگرمی را به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برساند.
در داخل کابین این شاسی بلند هم بزرگ‌ترین مزیت آن، یعنی داشتن ۷ صندلی نهفته شده که به همراه روکش‌های نارنجی رنگ چرم مصنوعی صندلی‌ها، یک صفحه نمایشگری بزرگ لمسی در کنسول وسط و همچنین داشتن برخی از دکوراسیون‌های امروزی باعث بالا رفتن ارزش خرید چنین خودرویی شده است.

با مجله اینترنتی ویرلن همراه باشد

رپورتاژ آگهی

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟